Haberler & Duyurular

Kütüphanelerarası Ödünç Verme

KÜTÜPHANELERARASI İŞBİRLİĞİ TAKİP SİSTEMİ (KİTS)

  • Üniversitemiz, Akademik personeli,Doktora ve Yüksek Lisans öğrencileri yararlanır.
  • Yükseköğretim kurumlarının kütüphane/bilgi merkezleri arasında kaynak paylaşımı süreçlerini çevrimiçi olarak takip etmeyi amaçlayan KİTS; kurumlar arasında daha sistematik ve kolay Kütüphanelerarası ödünç yayın / belge sağlama işlemi yapmayı  sağlar.
  • KİTS ile anlaşması olan Yükseköğretim kurumlarından istenen materyal  (kitap-makale-tez v.b.) bilgileri, Kütüphanemiz ilgili personeline iletildiği taktirde, İlgili kişi internet ortamından bu materyali karşı kütüphaneden isteme işlemlerini başlatacaktır.
  • KİTS üzerinden istenen materyaller kargo ile gönderildiği için, kargo ücreti materyalin getirilmesi ve gönderilmesi hallerinde istek yapan kişiye aittir.

İstek formunun doldurulup sorumlu personele mail atılması gerekmektedir.

İstek Formu :

KİTS sorumlu personel Salih YEŞİLYURT yesilyurt@cankaya.edu.tr tel: (0312) 284 45 00 /272

   

* Kütüphanelerarası Ödünç Verme (ILL) hizmetinden Üniversitemizde görevli,Akademik personel yararlanabilmektedir.Akademik personel kullanıcıları ILL sistemi ile diğer üniversite kütüphanelerinden ödünç kitap isteklerini karşılayabilmektedirler.

IIL' den  faydalanmak isteyen kişilerin öncelikle kütüphanemize üye olması gerekmektedir.

NOT: ODTU VE BİLKENT Üniversitesinden yararlanmak isteyen Akademik Personel, aşağıdaki formdan 2 adet çıkartıp, istek formu doldurulduktan sonra formun onayı için Kütüphane Müdürlüğüne başvurması gerekmektedir.

FORMLAR:

1- Çankaya Üniversitesi_ODTU protokol formu :  Microsoft_Word_doc_logo.svg

2- Çankaya Üniversitesi_BİLKENT protokol formu :  Microsoft_Word_doc_logo.svg