×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM
Cumhuriyet Gazete Arşivi
Cumhuriyet Gazetesi Arşivi 1930 yılından günümüze kadar olan arşivi kapsamaktadır. Abonelik Cumhuriyet Gazetesi ile birlikte verilen tüm ekleri ve 500 adet indirme hakkını da kapsamaktadır. Bu veri tabanından gereksinim duyduğunuz gazeteleri indirebilmek için lütfen kütüphaneye başvurunuz.


Erişim İçin Tıklayınız.
EBSCOHost
Bu kapsamlı koleksiyon, bir üniversitenin araştırma yaptığı tüm konularda onbinlerce dergiyi özetleri ile birlikte indekslenmekle kalmaz, 20,100’den fazla tam metin dergiye erişim imkanı sunar. Ayrıca, daha birçok farklı tam metin doküman içerir. E-Kitaplar, konferans bildirileri, SWOT analizleri ve raporlar bu doküman türlerinden bazılarıdır. Özenle oluşturulan bu koleksiyondaki yayınlar; dünyanın en önemli yayıncılarından derlenmiş, alan indeksleri ve atıf indekslerine girebilmiş dergilerden oluşmaktadır. 26 Veri tabanının tümü için


Erişim İçin Tıklayınız.

EBSCOHost EKUAL veri tabanları Erişim İçin Tıklayınız.
Emerald Journal
İşletme, Yönetim ve Strateji, İnsan Kaynakları, Kurumsal Çalışmalar, Bilgi Yönetimi, Kamu Yönetimi, Çevre Yönetimi, Emlak Yönetimi vb. konularına ait dergilerden oluşmaktadır.


Erişim İçin Tıklayınız.
IEEEXplore
Elektrik ve Elektronik, Bilgisayar, Bilgi Teknolojileri, Bioteknoloji, Fizik vb. diğer bilimleri kapsayan dergi, konferans, standart, doküman vb. yayınları içermektedir.


Erişim İçin Tıklayınız.
JStor
Akademik dergiler, kitaplar ve birincil kaynaklardan oluşan akademik bir kütüphanedir. 70’în üzerinde disiplini kapsayan akademik araştırmaları bünyesinde barındıran multidisipliner bir kaynaktır.


Erişim İçin Tıklayınız.
Jurix
Türkiye’de yayınlanan 50 hukuk dergisine ulaşma imkanı sağlamaktadır.


Erişim İçin Tıklayınız.
Legal Online
Legal Online Veri Tabanı “Online Kütüphane” ve “Legalbank” adı ile iki yapıdan oluşmaktadır. Online kütüphaneden telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları (450 +) ve 12 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (650 +) tüm sayılarının basılı ile birebir aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.


Online Kütüphane erişim adresi Erişim İçin Tıklayınız.

Dergi ve kitaplar Erişim İçin Tıklayınız.
Legalbank
Legalbank’tan içtihata (1.900.000 +) (Yargıtay, Danıştay, BAM, BİM vb.) mevzuata (43.000 +) (Kanun, KHK, CBK, Yönetmelik, Tebliğ vb) akademik ve uygulamaya yönelik makalelere (23.000 +) , dilekçe ve belgelere (2.500 +) gerekçelere (400 +) online olarak erişilebilmektedir.


Erişim İçin Tıklayınız.
Lexpera
Mevzuat, içtihat, hukuk kitapları, makaleler, tezler, dilekçe ve sözleşme örneklerinden oluşan içeriğinin yanında, hukuki düzenlemeler arasındaki bağlantıları sistematize ederek, güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirmektedir.


Erişim İçin Tıklayınız.
Oxford Journals Online
Oxford Journal Online veri tabanı 1907’den bu yana bilimsel araştırmaları temsil eden Oxford University Press’in e-dergi kaynağıdır. Hukuk, Sanat, Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler alanlarında 300’e yakın e-dergi içermektedir.


Erişim İçin Tıklayınız.
Science Direct
Bilim, Teknoloji ve Tıp alanlarında 14.000’den fazla e-kitap ve 2.500’den fazla e-dergi başlığı içeren hakemli tam metin veri tabanıdır.


Erişim İçin Tıklayınız.
Springerlink
Tıp, Kimya, Jeoloji, Bilgisayar, Matematik, Fizik, Mühendislik, Hukuk, Ekonomi dergilerine erişim imkanı sağlar.


Erişim İçin Tıklayınız.
Taylor & Francis
Tarım, Sağlık, Tıp, Fen ve Sosyal Bilimler dergilerine erişim imkanı sağlamaktadır.


Erişim İçin Tıklayınız.
Wiley Online Library
Tarım, Sağlık, Tıp, Fen ve Sosyal Bilimler dergilerine erişim imkanı sağlamaktadır.

Erişim İçin Tıklayınız.