×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Tarihçe ve Genel Bilgi

Çankaya Üniversitesi Kütüphanesi, Üniversitenin eğitim ve öğretime başladığı 1997-1998 öğretim yılında Balgat yerleşkesinde hizmete açılmıştır. 2010-2011 öğretim yılında faaliyete geçen Merkez Kampüsümüzle birlikte,  Mühendislik, Fen-Edebiyat ve Sosyal Bilimler alanlarını kapsayan koleksiyon “Merkez Kütüphane” de, Hukuk ve Mimarlık alanlarını kapsayan koleksiyon ise “Balgat Kütüphane” de hizmet vermiştir. Kütüphanemiz, 2021 Eylül ayından itibaren Balgat yerleşkesinin Merkez Kampüse taşınması ile birlikte, “Merkez Kütüphane” adı altında hizmetlerini sürdürmektedir.

 

Çankaya Üniversitesi Kütüphanesi, Üniversitenin eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini, her türlü bilgi kaynağını sağlayarak, mekân ve zaman kavramı olmadan yenilikçi hizmetlerle desteklerken aynı zamanda kullanıcılarına bilgi teknolojileriyle donatılmış, güvenilir, rahat ve konforlu öğrenme ortamları da sağlamaktadır.

 

Kütüphane koleksiyonunda basılı kaynakların yanı sıra ihtiyaca göre gelişen e-dergi, e-kitap, e-tez, e- referans gibi “e-kaynaklara”  kampüs içinden ve dışından erişilebilmektedir.

 

Kütüphanemizde çalışma salonlarının yanı sıra grup çalışma odaları, seminer odası ve 7/24 çalışma salonları da araştırmacılar ve öğrencilerimizin kullanımına açıktır.

 

Kütüphanenin çalışma saatleri eğitim, öğretim ve sınav dönemlerine bağlı olarak düzenlemekte ve hafta sonları dâhil olmak üzere genişletilmiş saatlerde hizmet vermektedir.

 

Kütüphane hizmet ve olanaklarına ilişkin her türlü soru ve bilgi desteği için;
library@cankaya.edu.tr e-posta adresinden veya 0 312 233 1170 numaralı telefondan başvurabilirsiniz.