×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM
Kampüs Dışı Erişim ( Uzaktan Erişim )
Uzaktan Erişim hizmeti ile, Çankaya Üniversitesi mensupları (Öğretim elemanları, öğrenciler ve idari personel) Çankaya Üniversitesi Kütüphane Müdürlüğü’nün lisanslı online veri tabanları ve elektronik kaynaklarına, üniversite kampüs sınırları dışından Kütüphane Portalına Üye olunarak da erişebilmektedir.
Kütüphane içerisinden veya Çankaya Üniversitesi kampüs sınırları içerisinden, lisanslı online veri tabanlarına, deneme veri tabanlarına ve elektronik kaynaklara erişim, IP doğrulaması ile doğrudan gerçekleşmektedir.
Erişim Adresi: http://www.cankaya-elibrary.com/
Kullanım için:
E-Kütüphane Portalı’na sadece “cankaya.edu.tr” ve “student.cankaya.edu.tr” uzantılı email adresleri ile kayıt olunur.
Posta kutusuna gelen mail üzerinden kaydınızı aktive ederek, giriş ekranından mail ve formu doldururken atadığınız şifre ile giriş yapabilirsiniz.
Önemli Uyarı:
Çankaya Üniversitesi veri tabanları içinde yer alan kaynakların sistematik olarak kopyalanması veya otomatik download programları ile indirilmesi lisans anlaşmaları gereğince yasaktır.
Bu durumun ihlal edilmesi durumunda; kaynak erişimimizin bir süre engellenmesi, aboneliğimizin askıya alınması, ya da anlaşmamızın iptal edilmesi ile sonuçlanabilir.
Kampüs Dışı Erişim İçin TIKLAYINIZ