Haberler & Duyurular

Abone Olunan Veritabanları

 Veritabanları IP erişimlidir.

ÖNEMLİ UYARI!!!

Çankaya Üniversitesi Kütüphanesi’nin Elektronik kaynaklar için yaptığı lisans anlaşmaları bu kaynakların kullanımı ile ilgili kuralları da içermektedir. Bu kuralların ihlali, aboneliğimizin askıya alınması, kaynaklara erişimimizin bir süre engellenmesi ya da anlaşmamızın iptal edilmesi ile sonuçlanabilir. Üniversitemizin böylesi tatsız bir olay yaşamaması ve bilimsel araştırmalarımızın sekteye uğramaması için;  veri tabanlarından sistematik olarak çok sayıda kopyalama, çıktı alma veya indirme işlemleri yapılmaması ya da elektronik kaynakların üçüncü şahıslarla paylaşılmaması, ticari amaçlarla kullanılmaması gerekmektedir.

Important Notice!  

The licensing agreements made by Çankaya University Library for electronic resources also contain rules on the use of these resources. Violation of these rules may result in the suspension of our subscription, the denial of access to resources for a period of time, or the cancellation of our agreement. In order for our university not to confront such unwelcome consequences and to avoid the interruption of scientific research, it is urgent to refrain from systematical copying, printing, and downloading in large quantities; or sharing electronic sources with third parties, and using them for commercial purposes.

=>  Veritabanları Toplu Tarama   <=  Yandaki Linke Tıklayınız.

Access Engineering   Econlit   JOVE Nature Journal All SpringerLink Wiley Online Library
APA PsycNet   Emerald Insight   JSTOR ProQuest Dissertations & Theses Global  Swisslex  
ASME   HEINONLINE   Jurix Oxford Journals   Taylor Francis  
Beck Online   IEEE Xplore  Kazancı ScienceDirect  Turnitin  
British Standarts Online  

Ebsco Host

  

 iThenticate

 LEXPERA 

 LEGALBANK

Scopus 

 

 

WEBLAW 

Web of Science

 

 


BRITISH STANDARTS ONLINE (BSOL) ULUSLARARASI STANDARTLAR

Dünyanın ilk ulusal standart kurulusu olan BSI’a ait 53 Konu başlığında sunulan  BSOL ONLINE veri tabanı, 77,000’in üzerinde standart içermektedir. Bu standartlar, bütün endüstri sektörlerine ait çok geniş disiplinleri içerir.

* Abonelik modelimiz kapsamında 1 sene içerisinde indirebileceğimiz 100 standart hakkımız bulunmaktadır. Kullanıcılarımız tarafından standartlar kullanıldıkça kotamızdan düşecektir.

Erişim adresi: https://bsol.bsigroup.com

=> BSOL Modul ve Standartlar Listesi Nisan 2017  <= 

BSI tarafından yazılan, dünyanın en popüler standartlardan bazıları: 
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, Gereklilikler

ISO 14001 Çevre

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği

ISO 27001 Bilgi Güvenliği

ISO 20000 IT Hizmet Yönetimi

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

BSI’in en eski standardı, bugün bile hala kullanılan BS 275 Perçin Boyutları standardıdır ve 1927’de yayınlanmıştır.

Kapsam :

EN (European Standarts) -Tüm Avrupa Standartları

BS- Tüm İngiliz Standartları 

ISO – %88

IEC (International Electrotechnical Commission) – %82

BSOL veri tabanı; ASTM, ICE, IEEE standart veri tabanlarına abonelikleri olan Kurumlar için tamamlayıcı bir kaynaktır, bu kaynaklarla çakışma yoktur. Eklenen standardın içeriği tamamen aynıdır ve dokuman kendi standart numarasını korumaktadır. Sadece başına ‘’BS’’ eki ve standardı İngiliz perspektifinden açıklayan özet bir paragraf eklenmektedir. (Örnek olarak BS EN …. veya BS ISO … gibi)

BSI broşür: http://www.geminiltd.com.tr/images/userfiles/BSOL_brosuru.pdf

Kullanıcı görüşleri: http://www.youtube.com/user/BSIBritishStandards

Kullanım kılavuzu: http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/BSI%20standartlar%20kullanim%20kilavuzu%20%20-%20Turkce.pdf


 

 

Veri Tabanı İsmi:  Nature Journals All

Veri Tabanı Erişim linkleri:

Nature + Nature Methods + Nature Protocols (46 dergi): 2007 yilindan gunumuze erisim saglanacaktir. Abonelik yili ve bir onceki yila surekli erisim hakki olacaktir.

Palgrave Macmillan Journals (47 dergi): 1997’den gunumuze erisim saglanacaktir. Abonelik yillarina surekli erisim hakki olacaktir. 

Academic Journals (40 dergi): 1997’den gunumuze erisim saglanacaktir. Abonelik yillarina surekli erisim hakki olacaktir. 

Üyelik şekli: EKUAL

Kullanıcı Rehberi için Tıklayınız 

Kapsam ve içerik: Nature dergisi 1869 yılında yayınlanmış, multi-disipliner alanda en önde gelen, haftalık, uluslararası bilimsel bir dergidir ve ‘’Nature Journals All ‘’ Dergi Koleksiyonu’nun merkezinde yer almaktadır. Nature Journals All Dergi Koleksiyonu klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında, isminde ‘‘Nature‘‘ ibaresi geçen diğer yayınlar ile genişlemiş ve toplamda 46 dergiye ulaşmıştır. Nature Protocols ve Nature Methods yayınları da bu grupta yer almaktadır. Nature Journals Dünya’nın en yüksek etki faktörüne sahip dergi paketidir. Abonelik ile birlikte 2007 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanır. Abonelik yapılan yıla ve bir önceki yıla arşiv haklarıyla beraber erişim verilir. Erişim Nature.Com web sitesi üzerinden sağlanmaktadır.  Dergi Listesi için TIKLAYINIZ.

Nature Dergi Grubu tarafından isminde ‘’Nature‘‘ ibaresi geçmeyen ve bir paralel segmentte yayın hayatına devam eden ‘’Academic Journals All’’ koleksiyonu oluşturulmuştur. Klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında toplamda 40 dergi içermektedir. Bu koleksiyon , bir çok önde gelen akademik dernek/kuruluş ortaklıkları ile beraber yönetilmekte ve genişlemektedir. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır. Erişim Nature.Com web sitesi üzerinden sağlanmaktadır. Dergi Listesi için TIKLAYINIZ. 

Palgrave Macmillan Dergileri, Nature Dergi Grubu’nun ’’PMJ All’’ dergi paketini oluşturmaktadır. İktisat, ekonomi, finans, sosyal bilimler, hukuk, yönetim bilimleri, filozofi ve hukuk alanlarında yayın yapan 47 dergiden oluşmaktadır. 1997 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanmaktadır. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır. Erişim SpringerLink platformu üzerinden sağlanmaktadır. Dergi Listesi için TIKLAYINIZ.

 


 

 

 

Veri Tabanı İsmi: Wiley Online Library

Veri Tabanı Erişim linki: http://onlinelibrary.wiley.com/  ya da Wiley dergiler sayfasından http://onlinelibrary.wiley.com/browse/publications?type=journal&activeLetter  linki ile erişebilirsiniz.

Veri Tabanı dergi listesi:  WILEY_JOURNAL_LIST_28DEC 2018

Üyelik şekli: EKUAL

Kapsam ve içerik: Wiley Online Library 1997’den günümüze yaklaşık 1.485 dergiye ve yaklaşık 125 açık erişim dergiye tam metin erişim imkanı vermektedir.

Wiley dergileri hakkında:

  • 1.214 Wiley dergisinin etki değeri bulunmaktadır ve bu dergiler 2016 yılında Journals Citation Report’ta (JCR) indekslenmiştir.
  • 363 Wiley dergisi kendi alanında en iyi ilk 10 dergi arasındadır.
  • 26 Wiley dergisi 2016 yılında en başarılı dergi sıralamasında 1. sıraya yükselmiştir.
  • 142,006 Wiley makalesi 2016 yılında JCR’de indekslenmiştir.
  • 784 derginin 2016 yılında etki değeri artmıştır.
  • Wiley makalelerine 6,678,048 atıf yapılmıstır, bu da JCRdeki atıfların %12’sinin Wiley makalelerinden
  • geldiğini göstermektedir.
  • Wiley makaleleri 34 alanda en çok paylaşılan makalelerdir.
  • CA- A Cancer Journal for Clinicians dergisinin etki değeri 187.04’tür ve JCR’de etki değeri en yüksek dergidir. Bu dergi ANKOS dergi paketi içinde yer almaktadır.

Wiley Online Library araştırma alanları:

Arkeoloji Bilgisayar Bilimi ve Bilişim Teknolojisi Biyoloji
Biyoteknoloji, Biyokimya & Biyofizik Coğrafya & Keşifler Diş Hekimliği
Eczacılık Eğitim Bilimleri Fizik ve Astromi
Genetik Hücre ve Moleküler Biyoloji İşletme, ekonomi, finans, istatistik
Kimya Matematik Mimarlık ve Planlama
Mühendislik Polimer ve Materyal Bilimleri Psikoloji
Sanat ve Uygulamalı Sanatlar Tarım, Akvakültür ve Gıda Bilimi Tarih
Tıp Veterinerlik Yaşam Bilimleri

 

 

Veri Tabanı İsmi: ProQuest Dissertations & Theses Global

Veri Tabanı Erişim linki: https://search.proquest.com/pqdtglobal/

Veri Tabanı Yardım Dokümanı: https://proquest.libguides.com/pqdttr

Üyelik şekli: EKUAL

Kapsam ve içerik: TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL Projesi kapsamında, ProQuest Dissertations and Theses Global Full Text  (PQDT Global FT) veri tabanı için 2018-2020 dönemini içerecek şekilde 3 yıllık ulusal lisans anlaşması imzalamıştır. ProQuest Veri Tabanı sahip olduğu 4 milyondan fazla tez ile, ProQuest Dissertations & Theses (PQDT) dünyadaki en geniş kapsamlı tez veri tabanıdır. Her geçen gün artan küresel üniversite ortakları ağı vasıtasıyla, yılda 120.000’den fazla yeni tez platforma eklenmektedir. Amerikan Kongre Kütüphanesi resmi tez deposu olan ProQuest Dissertations and Theses Global, başka herhangi bir biçimde yayınlanmamış önemli birincil araştırmalara erişim sunar.

Araştırmacılar, 2015 Charleston Danışman Okuyucuların Seçimi Ödülleri’nde En İyi Arayüz ödülü alan ProQuest Dissertations and Theses Global platformundan ihtiyaç duyabilecekleri her disiplinde yayımlanan master ve doktora tezlerine erişebilirler. Kullanıcıların ara yüzü Türkçe olarak kullanması mümkündür. 18. yüzyıla kadar uzanan bu veri tabanı, 1861’de kabul edilen ilk ABD tezinin yanı sıra, 17. yüzyıla kadar uzanan Avrupa tezlerinden son dönem güncel tezlere kadar kapsamlı bibliyografik atıflar da içermektedir.  Ayrıca kullanıcılar ve üniversiteler  yayımlanan tezleri dilerlerse, ETD (Electronic Theses and Dissertations) platformuna yükleyip, onay sürecinden geçtikten sonra, çalışmaların tüm dünyada görünür olmasını sağlayabilmektedir.accessengineering

Veritabanı İsmi : Access Engineering

Veritabanı linki : http://www.accessengineeringlibrary.com

Üyelik şekli : Abonelik

Kapsam ve içerik : Access Engineering bir uzman akademisyenler ve öğrenciler için mühedislik alanında referans aracıdır.Dünyanın en çok bilinen, en çok kullanılan yetkili, düzenli aralıklarla güncellenen mühendislik referans bilgilerine kesintisiz erişim olanağı sunuyor.  Access Engineering ayrıca  videolar, hesap makineleri, interaktif tablo ve grafikler yanı sıra kullanıcıların önemli proje bilgilerini düzenlemek için online özellikler içermektedir. Hızlı arayüzü ile, bilgilerin kolayca keşfedilmesini sağlar. 690 + (dan fazla) özel olarak oluşturulan eğitim videoları ve her ay Access Engineering üst mühendislik fakültesi tarafından eklenen kaynakları ile gerçek dünya mühendislik problemlerine adım adım çözümler gösterir. Kişiselleştirme araçları, organizasyona, kritik bilgilerin vurgulanmasınave not edilmesine izin verir. 3900 + (dan fazla) etkileşimli grafikler ve indirilebilir binlerce tablo ile önemli verileri kullanmayı ve analiz etmeyi kolaylaştırır. Küresel anlamda mühendislik ve tüm önemli disiplinlerde en yeni haberleri sunar.

 

 

apapsyc

Veritabanı İsmi :  APA PsycNET 

Veritabanı linki : http://psycnet.apa.org

Üyelik şekli : Abonelik

Kapsam ve içerik :  APA PsycBOOKS;

• 1620- günümüze güncel ve tarihi kitaplar

• Freud, James ve Adler gibi yazarları da içeren klasik kitap serileri

•  PsycBOOKS; klasik kitaplar, davranış bilimleri referans materyalleri, güncel araştırmalar ile ilgili temel kitapları koleksiyonunuza kazandırmaktadır.

• Psycbooks, “APA Handbooks in Psychology” referans kitap serilerini ve “APA/Oxford University Press  Encyclopedia of Psychology” de kapsamaktadır.

APA PsycARTICLES; American Psychological Association(APA), Canadian Psychological Association ve Hogrefe Publishing Group yayınevleri tarafından yayınlanan, 110’un üzerinde tam metin, hakemli dergiyi içermektedir. Davranış Bilimleri alanında tanınmış akademisyen ve bilim adamlarından en önde gelen bilimsel dergi koleksiyonları içinden sağlanan dünyaca güvenilir araştırma kaynağıdır.

Kapsam : 1894’den günümüze

• 194,000’den fazla tam metin makale

• Çoğunluğu 1. Cildin 1. Sayısına kadar uzanan 110’un üzerinde dergiyi kapsamaktadır. 

• İçerik haftalık olarak güncellenmektedir.

 

ASME1

Veritabanı İsmi :  ASME

Veritabanı linki : www.asmedl.org 

Üyelik şekli : Abonelik

Kapsam ve içerik : ASME; 1880 yılında kurulmuş, 140,000’den fazla makine mühendisini ve dünya çapında üyeleri birleştiren ilk profesyonel organizasyondur. ASME Digital Library, Makine Mühendisliği konusunda 26 derginin, 2000 yılından bu yana yayımlanan konferans tutanağına erişim imkanı sağlamaktadır.

 

 

beck_online

 Veritabanı İsmi : Beck Online

Veritabanı linki :http://beck-online.beck.de

Üyelik şekli :Abonelik

Kapsam ve içerik : Alman Hukukunda yer alan yasalara, şerhlere, hukuksal olaylara ve makalelere tam metin erişim sağlayan Almanca bir veritabanıdır. 

• 500 adet tam metin kitap

• 100 adet tam metin profesyonel hukuk dergisi

• 1.000.000’dan fazla mahkeme kararı

• Yasalar

• Hukuk Yorumları

• Tüm federal tüzük

• Eyalet tüzükleri ni içerir.

İlgili Linkler :  http://beck-online.beck.de/Default.aspx?vpath=bibdata/komm/BUGbo_7/cont/BUGbo.htm


logoEhost

Veritabanı İsmi :  Ebsco Host

Veritabanı linki : http://search.epnet.com

Üyelik şekli : EKUAL

Kapsam ve içerik :
Çeşitli akademik disiplinlerdeki 9675 dergi, gazete, e-kitap ve diğer başvuru kaynaklarını kapsayan 20 veri tabanını içerir. İçerdiği veri tabanları: Academic Search Complete, Book Index with Reviews, Business Source Complete, ERIC, Computers Applied Science Complete, Dynamed, Environment Complete, Health Source: Nursing / Academic Edition, History Reference Center, Humanities International Complete, Legal Collection, Library, Information Science; Technology Abstracts with Full Text, MasterFILE Premier, MEDLINE, Newspaper Source, Professional Development Collection, Psychology; Behavioral Sciences Collection, Regional Business News, Religion and Philosophy, Serials Directory, ULAKBİM Ulusal Veri Tabanları.

 

ECONLİT

Veritabanı İsmi :  Econlit

Veritabanı linki : http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=eoh

Üyelik şekli : Abonelik

Kapsam ve içerik : EconLit, hakemli dergi makaleleri, önde gelen üniversitelerin çalışma kağıtları,doktora tezleri, kitaplar, toplu hacimli makaleler, konferans bildirileri ve kitap incelemeleri de dahil olmak üzere en çok aranan ekonomi yayınlarını içermektedir – hepsi de ustalıkla dizine eklenmiş, sınıflandırılmış ve tam-Metin kitaplığı holdingleri. Her seviyedeki öğrenci ve profesyoneller,EconLit’in geniş kapsamı ve yetkili, güncel ve 1886 yılına kadar yaklaşık 1,3 milyon kayıt ve kapsama alanına ulaşabiliyor. Her yıl yaklaşık 65.000 kayıtekleniyor.

 

 

emerald_logo_new

Veritabanı İsmi : Emerald Management

Veritabanı linki : www.emeraldinsight.com

Üyelik şekli : EKUAL

Kapsam ve içerik : Ağırlıklı olarak yönetim bilimleri alanında yayın yapan Emerald Yayınevi’nin bütün e-dergilerini içeren Emerald Premier eJournal Koleksiyonu;  306 adet e-dergiden oluşmaktadır.

İlgili Linkler (dergi listesi):

Emerald Sosyal Bilimler E-Kitap Paketi: 2018 yılında erişime açılan ve 2019 yılı  sonuna kadar devam edecek olan, Eğitim ve Sosyoloji konularını içeren Sosyal Bilimler e-kitap paketi 700’e yakın e-kitap içeriyor ve yeni çıkan kitaplar da erişime açılıyor. Kitap listelerini bu adreste bulabilirsiniz; http://www.emeraldgrouppublishing.com/products/ebooks/ss-collection.htm

 

heinonline_logo

Veritabanı İsmi :  HEINONLINE

Veritabanı linki : http://heinonline.org/HOL/Welcome

Üyelik şekli : Abonelik

Kapsam ve içerik : Hein’in birincil araştırma kaynağı olan HeinOnline, hukuk, hukuk tarihi ve ilişkili alanlarda 100 milyondan fazla sayfayı online, tümüyle aranabilir ve görsel tabanlı formatta sunar. HeinOnline, içerdiği 2,000’den fazla süreli yayını en geniş kapsamları ile sağlayarak hukuk tarihi alanındaki kaynak boşluğunu doldurur. HeinOnline, büyük bir hukuk dergisi koleksiyonuna ek olarak, Congressional Record Bound ciltlerinin tamamını,  U.S. Reports’un 1754’e kadar uzanan içeriğinin tamamını, 1700’lerin başlarına kadar uzanan ünlü davaları, 16. Yüzyıl ile 20. yüzyıl arasındaki hukuk klasiklerini, the United Nations and League of Nations Treaty Series’i, kapsamı 1936’ya kadar uzanacak şekilde the Federal Register’ı, 1938’den itibaren CFR’yi ve çok daha fazlasını erişilebilir hale getirir. HeinOnline, basılı dökümanlardaki sayfaları orijinal görünümünde PDF formatında sunar. Bu da şu anlama gelmektedir: tüm tablolar, grafikler, resimler, el ile yazılmış notlar, fotoğraflar ve dipnotlar ait oldukları yerde yani orijinal nasılı dökümandaki yerlerinde durmaktadırlar. Görsel tabanlı PDF içeriği dışında HeinOnline’ı eşsiz yapan bir başka özellik de tarihi değeri ve başlıklara ilk
yayınlanma tarihinden itibaren eriştirebilmesidir. 175’in üzerindeki ülkenin 3,200’den farklı konumunda kullanılan HeinOnline, dünyanın en büyük görsel tabanlı hukuk araştırma koleksiyonudur ve hukuk tarihine dair 900 yıllık içerik barındırır. HeinOnline, hukuk alanındaki süreli yayınlar için dünyanın en büyük distribütörü olan ve 90’a yıla yakın bir süredir kütüphane dünyasına hizmet eden William S. Hein & Co. Inc. kuruluşunun bir ürünüdür.

 

 

ıeeexplore

Veritabanı İsmi :  IEEE Xplore

Veritabanı linki : http://ieeexplore.ieee.org/Xplore/DynWel.jsp

Üyelik şekli : EKUAL

Kapsam ve içerik : IEE’nin 120 den fazla dergisi, 900 standart ve 400 yıllık konferansın bildirilerinden oluşan 1950 yıllarına kadar inen 1,2 milyon belgeye erişim sağlar. Ayrıca, 1963’den 1987’e kadar Proceedings of the IEEE içindeki 12 binden fazla belgeyi içerir.

 


İThenticate

Veritabanı İsmi : iThenticate (Akademik İntihal Engelleme Programı)

Veritabanı linki : http://www.ithenticate.com/

Üyelik şekli :EKUAL

Kapsam ve içerik :Üniversiteler başta olmak üzere bütün kurum ve kuruluşlarda hazırlanacak tez, proje, ödev ve belgeler ile akademik düzeyde üretilecek makalelerdeki kopyacılık (intihal) oranının otomatik olarak tespiti için kullanılmaktadır.

İlgili Linkler : iThenticate Hızlı Başlangıç Klavuzu

 

jove

Veritabanı İsmi :  Journal of Visualized Experiments (JOVE)

Veritabanı linki : http://www.jove.com/

Üyelik şekli : Abonelik

Kapsam ve içerik : JOVE, dünyada PubMed/Medline tarafından indekslenen ilk ve tek video makale veri tabanıdır. 2006 yılından bu yana, birçok bilim dalı ile ilgili laboratuvar çalışmalarına ait video makaleler yayımlamaktadır. Makale içeriğinin görsel – işitsel olarak kullanıcıya sunulması, yazılı metinde atlanabilecek noktaların çok daha iyi anlaşılabilmesine olanak tanıyarak; kullanıcıya vakit kazandırır.

JOVE ENGINEERING (http://www.jove.com/eng)  koleksiyonu ile makine, elektrik-elektronik mühendisliği ve bu konu alanlarıyla disiplinler arası çalışmalar yapan araştırmacılar için 121 adet video makaleye erişim imkanı sunulmaktadır.
JOVE BIOENGINEERING 
(http://www.jove.com/bioengineering)  koleksiyonu ile 366 adet video makaleye erişim verilmektedir.

JOVE BEHAVIOR
 ( http://www.jove.com/behavior ) Behavior Koleksiyonu PSİKOLOJİ ve DAVRANIŞ BİLİMLERİ bölümleri için hazırlanmıştır.

 

jstor_logo

Veritabanı İsmi :  JSTOR Archive Journal Content 
Veritabanı linki : http://www.jstor.org/
Üyelik şekli :  EKUAL
Kapsam ve içerik :  JSTOR veri tabanı kapsamında multidisipliner olmakla birlikte sosyal bilim ağırlıklı 3904 dergiye erişim sağlanabilmektedir.
İlgili dergi listesi için tıklayınız.

Erişim sağlanan koleksiyonlar:

Arts & Sciences I
Arts & Sciences II
Arts & Sciences III
Arts & Sciences IV
Arts & Sciences V
Arts & Sciences VI
Arts & Sciences VII
Arts & Sciences VIII
Arts & Sciences IX
Arts & Sciences X
Arts & Sciences XI
Arts & Sciences XII
Arts & Sciences XIII
Arts & Sciences XIV
Arts & Sciences XV
Life Sciences
Business IV
Ecology & Botany II
Ireland Collection
Jewish Studies Collection
Hebrew Journals Collection 

Sustainability Collection 
TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL JSTOR kapsamında erişime açılan Sustainability Collection paketi içerisinde 2.154 araştırma raporlarına da erişim sağlanmaktadır. İlgili raporlara ait liste için tıklayınız.

Ve ilgili koleksiyonlar içerisinde aşağıdaki özel konu paketlerine erişim sağlanabilmektedir.

Asia
Biological Sciences
Business & Economics
Business I
Business II
Business III
Ecology & Botany I
Health & General Sciences
Iberoamerica
Language & Literature
Mathematics & Statistics
Music
Music Legacy
Religion & Theology

Veri tabanı ile ilgili detay bilgilere ve kullanım kılavuzuna http://cabim.ulakbim.gov.tr/ekual/e-veri-tabanlari/ adresinden erişebilirsiniz.

 

Veritabanı İsmi :

Veritabanı linki : https://jurix.com.tr/

Üyelik şekli :  Abonelik

Kapsam ve içerik : Jurix veritabanı 24 önemli hukuk dergisinden oluşmaktadır. Bu dergilerin bugüne kadar yayınlanmış tüm sayılarına sınırsız erişim hakkı sağlanmaktadır.
Jurix veritabanı  içerisinde bulunan dergiler:

1-Adli Bilimler Dergisi    

2-Adli Psikiyatri Dergisi 

3-Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

4-Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi   

5-Banka ve Ticaret Hukuku Dergisi 

6-Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

7-Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

8-Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

9-Ceza Hukuku Dergisi 

10-Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

11-Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

12-Fasikül Hukuk Dergisi

13-Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

14-Hacettepe Hukuk Fakültesi Dergisi

15-Hukuk Köprüsü

16-İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

17-Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi 

18-Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

19-KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

20-Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

21-Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

22-Terazi Hukuk Dergisi

23-Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

24-Uluslararası Antalya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

 


kazanci

Veritabanı İsmi : Kazancı

Veritabanı linki : http://www.kazanci.com/urunler.htm

Üyelik şekli :Abonelik

Kapsam ve içerik : İçtihat Bilgi Bankası: Tüm T.C. Kanunları, T.C. K.H.K.ler, T.C. Tüzükleri, B.K.K. Yönetmelikleri, 750.000 (Yedi yüz elli bin) adedi aşkın Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Uyuşmazlık, Sayıştay, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararı ve Binlerce dilekçe örneği, resmi gazete fihristi, döviz kurları, iç borçlanma
senetlerine erişim sağlar.  Mevzuat Bilgi Bankası : Tüm T.C. Kanunları, T.C. K.H.K.ler, T.C. Tüzükleri, T.C. Yönetmelikleri, Uluslararası Anlaşmalar, Bakanlar Kurulu Kararları, Tebliğler, Genelgeler, Sirkülerler, Özelgeler, binlerce dilekçe örneği, resmi gazete fihristi, döviz kurları, iç borçlanma senetlerine erişim sağlar. Hukuk Eserleri Bilgi Bankası: Çeşitli Konularda, Türkiye’nin önde gelen hukukçuları tarafından yazılmış Kitaplar, Doktora Tezleri, Yüksek Lisans Tezleri, Makaleler, Tercüme Eserler, Hukuki Mütalaalar, Bilirkişi Raporları, Yüksek Yargı Kararları İncelemelerine erişim sağlar.

 

 

lexpera_logo

Veritabanı İsmi : LEXPERA: YENİ NESİL HUKUK BİLGİ SİSTEMİ

Veritabanı linki :http://www.lexpera.com.tr

Üyelik şekli :Abonelik

Kapsam ve içerik : LEXPERA, hukuk alanında 600’den fazla monografinin yayıncısı olan On İki Levha Yayıncılık’ın bir projesidir. Şu an sistemde 250’ye yakın hukuk kitabı ve çok sayıda makale tam metin olarak ilgili mevzuat ve yargı kararlarıyla entegre biçimde yayımlanmaktadır. Her gün yeni materyallerin eklenmesiyle sürekli olarak
zenginleşen bu kaynaklar arasında ülkemizin pek çok önemli hukukçusunun eserleri yer almaktadır. 

• LEXPERA, 1 milyon 600 binin üzerinde Yargıtay  kararının yanı sıra, Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Uyuşmazlık Mahkemesi, Kamu İhale Kurumu ve Rekabet Kurulu kararlarına yer vermektedir.

• www.lexpera.com.tr ’ye girdiğinizde kurumumuzun logosunu ve ismini görüyor olacaksınız. Üniversitemiz içerisinde LEXPERA’ dan yararlanmak isteyen her bir kullanıcı, sağ üst köşedeki  “Profilimi Aç” ibaresine tıklayarak kendi  profilini oluşturabilir. Sistemimiz, profil oluşturmadan da kullanılabilir ancak kişiselleştirme özelliklerinden (favori belgeler, bildirim ayarları, arama geçmişi) faydalanmak ve daha konforlu bir LEXPERA deneyimi sağlamak açısından kullanıcılarımızın kendi profillerini oluşturmalarını tavsiye ediyoruz.  

• Uluslararası bir işbirliğinin ürünü olan LEXPERA’ nın, sürekli yenileri eklenen tam metin kitaplar, makaleler ve yorumlar gibi literatür kaynakları ve çok zengin içtihat koleksiyonunun yanında, mevzuat alanında getirdiği önemli yenilikler sayesinde hukuk araştırmalarında en temel başvuru kaynağıdır. Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve mobil cihazlardan erişim imkânı ile LEXPERA hukukçulara nitelikli bilgiye hızla ulaşabilecekleri konforlu bir araç sunuyor. Ayrıca, Resmi Gazete’nin günlük olarak sisteme aktarılması ve değişikliklerin ilgili mevzuata işlenmesi sayesinde LEXPERA ile ulaşılan bilgi her zaman en güncel bilgi olmaktadır.
• Hızlı bir başlangıç için, sistemin hukukçulara sağladığı avantajlardan bahsedilen   videoyu izleyebilirsiniz. ( http://www.lexpera.com.tr/Services/Content.aspx?id=video )

 

 

legalbank

 Veritabanı İsmi : LEGALBANK  Mevzuat ve Kararlar Bankası

Veritabanı linki : http://www.legalbank.net

Üyelik şekli : Abonelik

Kapsam ve içerik : Legalbank Mevzuat ve Kararlar Bankası, güncel ve geçmişe yönelik tüm hukuki belgelere internet üzerinden erişebilmenizi sağlayan bir elektronik hukuk bankasıdır. http://www.legalbank.net internet sitesi üzerinden 7/24 saat esasına göre online erişilebilmektedir. Legalbank yüz binlerce Yüksek Mahkeme Kararı, Mevzuat, Dilekçe ve Belge Örnekleri, Gerekçeler vb. bilgi ve belge içermektedir.  Online Dergiler için: www.legal.com.tr  adresinden erişim sağlayabilir siniz.

İlgili Linkler : Legalbank Kullanım Klavuzu :

Online dergi kullanımı:

 

ourjournal

Veritabanı İsmi : Oxford Journals

Veritabanı linki : http://www.oxfordjournals.org/

Üyelik şekli : Abonelik

Kapsam ve içerik : Oxford Journals 1907’den beri önemli bilimsel araştırmaları temsil eden yüksek kaliteli içerik yayımlamakta olan OUP’un e-dergi kaynağıdır. Oxford Journals Collection, dünyanın en önemli ve akademik anlamda profesyonel derneklerin işbirliğiyle yayımlanan ve tüm konu alanlarını (Ekonomi, beşeri bilimler, hukuk, matematik ve fizik, sosyal bilimler) kapsayan 286 dergiden oluşmaktadır.

 

 

sciencedirect

Veritabanı İsmi : ScienceDirect

Veritabanı linki : https://www.sciencedirect.com/

Üyelik şekli :EKUAL

Kapsam ve içerik : Elsevier yayınevinin çıkarmış olduğu fen, mühendislik, tıp ve beşeri bilimler ile ilgili dergilere tam metin erişim olanağı sağlar. 

 


 

Veritabanı İsmi : Scopus

Veritabanı linki : http://www.scopus.com/home.url/

Üyelik şekli :EKUAL

Kapsam ve içerik : Scopus, hakemli literatür ve kaliteli web kaynaklarına ilişkin dünyanın en büyük öz (abstract) ve atıf veritabanıdır

 

springerlink-logo

Veritabanı İsmi : SpringerLink

Veritabanı linki : http://link.springer.com/

Üyelik şekli :EKUAL

Kapsam ve içerik : Tıp, kimya, jeoloji, bilgisayar bilimleri, matematik, tıp, fizik ve astronomi, mühendislik, çevre bilimleri, hukuk ve ekonomi konularında Springer Verlag yayınevine ait 1350+ tam metin dergiye erişimi sağlar.

Springer Journal Archive koleksiyonlarının cilt 1, sayı 1’den 1997’ye kadar olan kısmı üniversitemizin kullanımına sunulmuştur.

Arşiv Koleksiyonları Dergi Sayısı Cilt Sayısı
Humanities, Social Sciences and Law 22 407
Computer Science 9 96
Earth and Environmental Sciences 11 361
Business and Economics 7 131
Behavioral Science 55 864
Biomedical & Life Science 45 10,768
Chemistry & Material Science 90 3,708
Engineering 114 1,184
Mathematics & Statistics 180 4,569
Medicine 102 7,227
Physics & Astronomy 214 4,057

SpringerLink dergilerinin 1997’den günümüze olan güncel sayılarına erişim sağlanmasının yani sıra, arşiv sayılarına da kesintisiz erişim sağlanmaktadır.

Arşiv Koleksiyonları Dergi Sayısı Cilt Sayısı
Humanities, Social Sciences and Law 130 2481
Computer Science 47 536
Earth and Environmental Sciences 70 2368
Business and Economics 55 1037

 


Veritabanı İsmi : Swisslex

Veritabanı linki : https://www.swisslex.ch

Üyelik şekli :Abonelik

Kapsam ve içerik : İsviçre hukukundan tam metin 570.000 doküman ve tüm işviçre kanınlarının sistematik dizin içinde tam metnini sağlar.

• Federal ve Kanton mahkemeleri kararlarının toplamı,

• 40 önemli tam metin hukuk dergisi,

• 300 açıklama ve kitap, 200’den fazla hukuk tezi,

• Haftalık olarak güncelliği sağlanmış yargı faaliyetleri,

• Avrupa hukukundan anlaşma ve yönetmelikler,

• Talimatlar, EuGH-kararları, hazırlanan hukuki işlemler, resmi gazete,

• Tüm dokümanları kolaylıkla basma ve e-mail yoluyla iletim imkanı yer almaktadır.

İlgili Linkler :  https://prezi.com/atekv_e3cdzi/swisslex-tantm-ve-kullanm-sunumu/

 

Veritabanı İsmi : Taylor Francis

Veritabanı linki : http://www.tandfonline.com/

Üyelik şekli :EKUAL

Kapsam ve içerik : Tarım, sağlık bilimleri, davranış bilimleri, tıp, psikoloji, fen, sosyal bilimler alanında 983 Taylor & Francis dergisine tam metin erişimi sağlar.

 

 Veritabanı İsmi : turnitin

Veritabanı linki : http://www.turnitin.com/tr/home

Üyelik şekli :Abonelik

Kapsam ve içerik : Tez,kitap, akademik yayınlarda yayınlanmak üzere yazılmış makaleler,basılmaya aday çalışmalar, öğrencilerin makaleleri ve diğer yazılı çalışmalar, vb. belgelerde intihal tespitinin yapılabilmesi için, söz konusu belgelerin Turnitin yazılımına, ilgili web sitesi üzerinden aktarılması gerekmektedir.Aktarılan belgeler,
Turnitin arşivlerinde yer alan mevcut belgelerle (güncel web sayfaları, elektronik veritabanlarında yer alan dergi/makaleler, elektronik kitaplar, vb.) karşılastırılmakta ve değerlendirme sonuçları bildirilmektedir.

İlgili Linkler :

İntihal Engelleme Programı: www.turnitin.com/tr/home

Destek ve Eğitim Kaynakları için: http://www.turnitin.com/tr/support-services

turnitin şifre oluşturma: 

 WEBLAW

Veritabanı İsmi : WEBLAW ( Jusletter ve   DRSK abonelik )

Veritabanı linki : www.weblaw.ch

Üyelik şekli :Abonelik

Kapsam ve içerik : İsviçre Hukuku

 

 

 Veritabanı İsmi : Web of Science

Veritabanı linki : http://isiknowledge.com

Üyelik şekli :EKUAL

Kapsam ve içerik : WOS İçerik Bibliyografik Atıf ISI Web of Science, Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index (SSCI), Arts & Humanities Citation Index (A&HCI) atıf indekslerinin Web üzerinden taranabilmesine olanak sağlayan çok disiplinli bir veri tabanıdır.

 

 
Erişim Adresi: http://www.cumhuriyetarsivi.com/monitor/index.xhtml