Haberler & Duyurular

Abone Olunan Veritabanları

 Veritabanları IP erişimlidir.

ÖNEMLİ UYARI!!!

Çankaya Üniversitesi Kütüphanesi’nin Elektronik kaynaklar için yaptığı lisans anlaşmaları bu kaynakların kullanımı ile ilgili kuralları da içermektedir. Bu kuralların ihlali, aboneliğimizin askıya alınması, kaynaklara erişimimizin bir süre engellenmesi ya da anlaşmamızın iptal edilmesi ile sonuçlanabilir. Üniversitemizin böylesi tatsız bir olay yaşamaması ve bilimsel araştırmalarımızın sekteye uğramaması için;  veri tabanlarından sistematik olarak çok sayıda kopyalama, çıktı alma veya indirme işlemleri yapılmaması ya da elektronik kaynakların üçüncü şahıslarla paylaşılmaması, ticari amaçlarla kullanılmaması gerekmektedir.

Important Notice!  

The licensing agreements made by Çankaya University Library for electronic resources also contain rules on the use of these resources. Violation of these rules may result in the suspension of our subscription, the denial of access to resources for a period of time, or the cancellation of our agreement. In order for our university not to confront such unwelcome consequences and to avoid the interruption of scientific research, it is urgent to refrain from systematical copying, printing, and downloading in large quantities; or sharing electronic sources with third parties, and using them for commercial purposes.

Veritabanları Toplu Tarama

Access Engineering   Econlit  iThenticate LEXPERA SPIE WEBLAW
APA PsycBOOKS   Emerald Management  JOVE LEGALBANK  SpringerLink Web of Science
ASME   HEINONLINE  Jstor Oxford Journals Swisslex  
Beck Online   IEEE Xplore  Jurix ScienceDirect Taylor Francis  
Ebsco Host  Indieflix  Kazancı Scopus turnitin  

 

accessengineering

Veritabanı İsmi : Access Engineering

Veritabanı linki : http://www.accessengineeringlibrary.com

Üyelik şekli : Abonelik

Kapsam ve içerik : Access Engineering bir uzman akademisyenler ve öğrenciler için mühedislik alanında referans aracıdır.Dünyanın en çok bilinen, en çok kullanılan yetkili, düzenli aralıklarla güncellenen mühendislik referans bilgilerine kesintisiz erişim olanağı sunuyor.  Access Engineering ayrıca  videolar, hesap makineleri, interaktif tablo ve grafikler yanı sıra kullanıcıların önemli proje bilgilerini düzenlemek için online özellikler içermektedir. Hızlı arayüzü ile, bilgilerin kolayca keşfedilmesini sağlar. 690 + (dan fazla) özel olarak oluşturulan eğitim videoları ve her ay Access Engineering üst mühendislik fakültesi tarafından eklenen kaynakları ile gerçek dünya mühendislik problemlerine adım adım çözümler gösterir. Kişiselleştirme araçları, organizasyona, kritik bilgilerin vurgulanmasınave not edilmesine izin verir. 3900 + (dan fazla) etkileşimli grafikler ve indirilebilir binlerce tablo ile önemli verileri kullanmayı ve analiz etmeyi kolaylaştırır. Küresel anlamda mühendislik ve tüm önemli disiplinlerde en yeni haberleri sunar.

İlgili Linkler :

 

apapsyc

Veritabanı İsmi :  APA PsycNET

Veritabanı linki : http://psycnet.apa.org

Üyelik şekli : Abonelik

Kapsam ve içerik :  APA PsycNET;

• 1620- günümüze güncel ve tarihi kitaplar

• Freud, James ve Adler gibi yazarları da içeren klasik kitap serileri

•  PsycBOOKS; klasik kitaplar, davranış bilimleri referans materyalleri, güncel araştırmalar ile ilgili temel kitapları koleksiyonunuza kazandırmaktadır.

• Psycbooks, “APA Handbooks in Psychology” referans kitap serilerini ve “APA/Oxford University Press  Encyclopedia of Psychology” de kapsamaktadır.

APA PsycARTICLES; American Psychological Association(APA), Canadian Psychological Association ve Hogrefe Publishing Group yayınevleri tarafından yayınlanan, 110’un üzerinde tam metin, hakemli dergiyi içermektedir. Davranış Bilimleri alanında tanınmış akademisyen ve bilim adamlarından en önde gelen bilimsel dergi koleksiyonları içinden sağlanan dünyaca güvenilir araştırma kaynağıdır.

Kapsam : 1894’den günümüze

• 194,000’den fazla tam metin makale

• Çoğunluğu 1. Cildin 1. Sayısına kadar uzanan 110’un üzerinde dergiyi kapsamaktadır. 

• İçerik haftalık olarak güncellenmektedir.

İlgili Linkler :

ASME1

Veritabanı İsmi :  ASME

Veritabanı linki : www.asmedl.org 

Üyelik şekli : Abonelik

Kapsam ve içerik : ASME; 1880 yılında kurulmuş, 140,000’den fazla makine mühendisini ve dünya çapında üyeleri birleştiren ilk profesyonel organizasyondur. ASME Digital Library, Makine Mühendisliği konusunda 26 derginin, 2008 yılından bu yana yayımlanan konferans tutanağına erişim imkanı sağlamaktadır.

İlgili Linkler :

 

beck_online

 Veritabanı İsmi : Beck Online

Veritabanı linki :http://beck-online.beck.de

Üyelik şekli :Abonelik

Kapsam ve içerik : Alman Hukukunda yer alan yasalara, şerhlere, hukuksal olaylara ve makalelere tam metin erişim sağlayan Almanca bir veritabanıdır. 

• 500 adet tam metin kitap

• 100 adet tam metin profesyonel hukuk dergisi

• 1.000.000’dan fazla mahkeme kararı

• Yasalar

• Hukuk Yorumları

• Tüm federal tüzük

• Eyalet tüzükleri ni içerir.

İlgili Linkler :  http://beck-online.beck.de/Default.aspx?vpath=bibdata/komm/BUGbo_7/cont/BUGbo.htm


logoEhost

Veritabanı İsmi :  Ebsco Host

Veritabanı linki : http://search.epnet.com

Üyelik şekli : EKUAL

Kapsam ve içerik :
Çeşitli akademik disiplinlerdeki 9675 dergi, gazete, e-kitap ve diğer başvuru kaynaklarını kapsayan 20 veri tabanını içerir. İçerdiği veri tabanları: Academic Search Complete, Book Index with Reviews, Business Source Complete, ERIC, Computers Applied Science Complete, Dynamed, Environment Complete, Health Source: Nursing / Academic Edition, History Reference Center, Humanities International Complete, Legal Collection, Library, Information Science; Technology Abstracts with Full Text, MasterFILE Premier, MEDLINE, Newspaper Source, Professional Development Collection, Psychology; Behavioral Sciences Collection, Regional Business News, Religion and Philosophy, Serials Directory, ULAKBİM Ulusal Veri Tabanları.

İlgili Linkler :

ECONLİT

Veritabanı İsmi :  Econlit

Veritabanı linki : http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=eoh

Üyelik şekli : Abonelik

Kapsam ve içerik : EconLit, hakemli dergi makaleleri, önde gelen üniversitelerin çalışma kağıtları,doktora tezleri, kitaplar, toplu hacimli makaleler, konferans bildirileri ve kitap incelemeleri de dahil olmak üzere en çok aranan ekonomi yayınlarını içermektedir – hepsi de ustalıkla dizine eklenmiş, sınıflandırılmış ve tam-Metin kitaplığı holdingleri. Her seviyedeki öğrenci ve profesyoneller,EconLit’in geniş kapsamı ve yetkili, güncel ve 1886 yılına kadar yaklaşık 1,3 milyon kayıt ve kapsama alanına ulaşabiliyor. Her yıl yaklaşık 65.000 kayıtekleniyor.

İlgili Linkler :

 

emerald_logo_new

Veritabanı İsmi : Emerald Management

Veritabanı linki : www.emeraldinsight.com

Üyelik şekli : EKUAL

Kapsam ve içerik : Ağırlıklı olarak yönetim bilimleri alanında yayın yapan Emerald Yayınevi’nin bütün e-dergilerini içeren Emerald Premier eJournal Koleksiyonu;  306 adet e-dergiden oluşmaktadır.

İlgili Linkler (dergi listesi):

 

heinonline_logo

Veritabanı İsmi :  HEINONLINE

Veritabanı linki : http://heinonline.org/HOL/Welcome

Üyelik şekli : Abonelik

Kapsam ve içerik : Hein’in birincil araştırma kaynağı olan HeinOnline, hukuk, hukuk tarihi ve ilişkili alanlarda 100 milyondan fazla sayfayı online, tümüyle aranabilir ve görsel tabanlı formatta sunar. HeinOnline, içerdiği 2,000’den fazla süreli yayını en geniş kapsamları ile sağlayarak hukuk tarihi alanındaki kaynak boşluğunu doldurur. HeinOnline, büyük bir hukuk dergisi koleksiyonuna ek olarak, Congressional Record Bound ciltlerinin tamamını,  U.S. Reports’un 1754’e kadar uzanan içeriğinin tamamını, 1700’lerin başlarına kadar uzanan ünlü davaları, 16. Yüzyıl ile 20. yüzyıl arasındaki hukuk klasiklerini, the United Nations and League of Nations Treaty Series’i, kapsamı 1936’ya kadar uzanacak şekilde the Federal Register’ı, 1938’den itibaren CFR’yi ve çok daha fazlasını erişilebilir hale getirir. HeinOnline, basılı dökümanlardaki sayfaları orijinal görünümünde PDF formatında sunar. Bu da şu anlama gelmektedir: tüm tablolar, grafikler, resimler, el ile yazılmış notlar, fotoğraflar ve dipnotlar ait oldukları yerde yani orijinal nasılı dökümandaki yerlerinde durmaktadırlar. Görsel tabanlı PDF içeriği dışında HeinOnline’ı eşsiz yapan bir başka özellik de tarihi değeri ve başlıklara ilk
yayınlanma tarihinden itibaren eriştirebilmesidir. 175’in üzerindeki ülkenin 3,200’den farklı konumunda kullanılan HeinOnline, dünyanın en büyük görsel tabanlı hukuk araştırma koleksiyonudur ve hukuk tarihine dair 900 yıllık içerik barındırır. HeinOnline, hukuk alanındaki süreli yayınlar için dünyanın en büyük distribütörü olan ve 90’a yıla yakın bir süredir kütüphane dünyasına hizmet eden William S. Hein & Co. Inc. kuruluşunun bir ürünüdür.

İlgili Linkler :

 

ıeeexplore

Veritabanı İsmi :  IEEE Xplore

Veritabanı linki : http://ieeexplore.ieee.org/Xplore/DynWel.jsp

Üyelik şekli : EKUAL

Kapsam ve içerik : IEE’nin 120 den fazla dergisi, 900 standart ve 400 yıllık konferansın bildirilerinden oluşan 1950 yıllarına kadar inen 1,2 milyon belgeye erişim sağlar. Ayrıca, 1963’den 1987’e kadar Proceedings of the IEEE içindeki 12 binden fazla belgeyi içerir.

İlgili Linkler :

Veritabanı İsmi :  Indieflix

Veritabanı linki :  https://www.rbdigital.com/cankaya/

Veritabanı İsmi : Bağımsız Sinema filmleri
Sinema alanında güçlü bir platform. Indieflix ödüllü filmler, bağımsız filmler, kısa filmler ve belgesellerin de dahil olduğu 8000’den fazla filmle kullanıcılarının sinema dünyasını yakından takip etmesine olanak tanır. Ayrıca türe, filmin süresine ve izleyici kitlesine göre yapılabilecek aramalarla da zevkinize en uygun filmi kolayca bulup izleyebilir, facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarından paylaşabilirsiniz.

Indieflix :  

Veritabanı İsmi : Kullanıcılar bir defaya mahsus kampus içerisinden erişim linkinde yer alan Create New Account butonuna tıklayarak kendilerine ait bir hesap oluşturması gerekmektedir.


İThenticate

Veritabanı İsmi : iThenticate (Akademik İntihal Engelleme Programı)

Veritabanı linki : http://www.ithenticate.com/

Üyelik şekli :EKUAL

Kapsam ve içerik :Üniversiteler başta olmak üzere bütün kurum ve kuruluşlarda hazırlanacak tez, proje, ödev ve belgeler ile akademik düzeyde üretilecek makalelerdeki kopyacılık (intihal) oranının otomatik olarak tespiti için kullanılmaktadır.

İlgili Linkler : iThenticate Hızlı Başlangıç Klavuzu

 

jove

Veritabanı İsmi :  Journal of Visualized Experiments (JOVE)

Veritabanı linki : http://www.jove.com/

Üyelik şekli : Abonelik

Kapsam ve içerik : JOVE, dünyada PubMed/Medline tarafından indekslenen ilk ve tek video makale veri tabanıdır. 2006 yılından bu yana, birçok bilim dalı ile ilgili laboratuvar çalışmalarına ait video makaleler yayımlamaktadır. Makale içeriğinin görsel – işitsel olarak kullanıcıya sunulması, yazılı metinde atlanabilecek noktaların çok daha iyi anlaşılabilmesine olanak tanıyarak; kullanıcıya vakit kazandırır.

JOVE ENGINEERING (http://www.jove.com/eng)  koleksiyonu ile makine, elektrik-elektronik mühendisliği ve bu konu alanlarıyla disiplinler arası çalışmalar yapan araştırmacılar için 121 adet video makaleye erişim imkanı sunulmaktadır.
JOVE BIOENGINEERING 
(http://www.jove.com/bioengineering)  koleksiyonu ile 366 adet video makaleye erişim verilmektedir.

JOVE BEHAVIOR
 ( http://www.jove.com/behavior ) Behavior Koleksiyonu PSİKOLOJİ ve DAVRANIŞ BİLİMLERİ bölümleri için hazırlanmıştır.

İlgili Linkler :

 

jstor_logo

Veritabanı İsmi :  Jstor

Veritabanı linki : http://www.jstor.org/

Üyelik şekli :  Abonelik

Kapsam ve içerik : JSTOR, dergilerin güncel sayılarını içermez fakat günümüzden 2-5 yıl öncesine kadarki dergilerin bütün sayılarını kapsar. Kütüphanemizin abone olduğu Art&Science I, III, IV, VII, IX, X ve Business I koleksiyonlarında yer alan dergilere tam metin erişim olanağı sağlar. JSTOR veritabanı, insani bilimler, sanat, ekonomi, siyaset,matematik vb. bilim dallarında ABD’de 1923 ve diğer ülkelerde 1870 yılı öncesinde yayınlanmış olan 200 dergiye ve yaklaşık 500.000 makaleye “Early Journal Content” adıyla ücretsiz erişim sağlamaktadır.

İlgili Linkler :

 

Veritabanı İsmi :

Veritabanı linki : https://jurix.com.tr/

Üyelik şekli :  Abonelik

Kapsam ve içerik : Jurix veritabanı 24 önemli hukuk dergisinden oluşmaktadır. Bu dergilerin bugüne kadar yayınlanmış tüm sayılarına sınırsız erişim hakkı sağlanmaktadır.
Jurix veritabanı  içerisinde bulunan dergiler:

1-Adli Bilimler Dergisi    

2-Adli Psikiyatri Dergisi 

3-Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

4-Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi   

5-Banka ve Ticaret Hukuku Dergisi 

6-Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

7-Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

8-Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

9-Ceza Hukuku Dergisi 

10-Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

11-Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

12-Fasikül Hukuk Dergisi

13-Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

14-Hacettepe Hukuk Fakültesi Dergisi

15-Hukuk Köprüsü

16-İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

17-Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi 

18-Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

19-KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

20-Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

21-Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

22-Terazi Hukuk Dergisi

23-Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi

24-Uluslararası Antalya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi  


kazanci

Veritabanı İsmi : Kazancı

Veritabanı linki : http://www.kazanci.com/urunler.htm

Üyelik şekli :Abonelik

Kapsam ve içerik : İçtihat Bilgi Bankası: Tüm T.C. Kanunları, T.C. K.H.K.ler, T.C. Tüzükleri, B.K.K. Yönetmelikleri, 750.000 (Yedi yüz elli bin) adedi aşkın Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Uyuşmazlık, Sayıştay, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararı ve Binlerce dilekçe örneği, resmi gazete fihristi, döviz kurları, iç borçlanma
senetlerine erişim sağlar.  Mevzuat Bilgi Bankası : Tüm T.C. Kanunları, T.C. K.H.K.ler, T.C. Tüzükleri, T.C. Yönetmelikleri, Uluslararası Anlaşmalar, Bakanlar Kurulu Kararları, Tebliğler, Genelgeler, Sirkülerler, Özelgeler, binlerce dilekçe örneği, resmi gazete fihristi, döviz kurları, iç borçlanma senetlerine erişim sağlar. Hukuk Eserleri Bilgi Bankası: Çeşitli Konularda, Türkiye’nin önde gelen hukukçuları tarafından yazılmış Kitaplar, Doktora Tezleri, Yüksek Lisans Tezleri, Makaleler, Tercüme Eserler, Hukuki Mütalaalar, Bilirkişi Raporları, Yüksek Yargı Kararları İncelemelerine erişim sağlar.

İlgili Linkler :

 

lexpera_logo

Veritabanı İsmi : LEXPERA: YENİ NESİL HUKUK BİLGİ SİSTEMİ

Veritabanı linki :http://www.lexpera.com.tr

Üyelik şekli :Abonelik

Kapsam ve içerik : LEXPERA, hukuk alanında 600’den fazla monografinin yayıncısı olan On İki Levha Yayıncılık’ın bir projesidir. Şu an sistemde 250’ye yakın hukuk kitabı ve çok sayıda makale tam metin olarak ilgili mevzuat ve yargı kararlarıyla entegre biçimde yayımlanmaktadır. Her gün yeni materyallerin eklenmesiyle sürekli olarak
zenginleşen bu kaynaklar arasında ülkemizin pek çok önemli hukukçusunun eserleri yer almaktadır. 

• LEXPERA, 1 milyon 600 binin üzerinde Yargıtay  kararının yanı sıra, Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Uyuşmazlık Mahkemesi, Kamu İhale Kurumu ve Rekabet Kurulu kararlarına yer vermektedir.                                                                     

• www.lexpera.com.tr ’ye girdiğinizde kurumumuzun logosunu ve ismini görüyor olacaksınız. Üniversitemiz içerisinde LEXPERA’ dan yararlanmak isteyen her bir kullanıcı, sağ üst köşedeki  “Profilimi Aç” ibaresine tıklayarak kendi  profilini oluşturabilir. Sistemimiz, profil oluşturmadan da kullanılabilir ancak kişiselleştirme özelliklerinden (favori belgeler, bildirim ayarları, arama geçmişi) faydalanmak ve daha konforlu bir LEXPERA deneyimi sağlamak açısından kullanıcılarımızın kendi profillerini oluşturmalarını tavsiye ediyoruz.  

• Uluslararası bir işbirliğinin ürünü olan LEXPERA’ nın, sürekli yenileri eklenen tam metin kitaplar, makaleler ve yorumlar gibi literatür kaynakları ve çok zengin içtihat koleksiyonunun yanında, mevzuat alanında getirdiği önemli yenilikler sayesinde hukuk araştırmalarında en temel başvuru kaynağıdır. Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve mobil cihazlardan erişim imkânı ile LEXPERA hukukçulara nitelikli bilgiye hızla ulaşabilecekleri konforlu bir araç sunuyor. Ayrıca, Resmi Gazete’nin günlük olarak sisteme aktarılması ve değişikliklerin ilgili mevzuata işlenmesi sayesinde LEXPERA ile ulaşılan bilgi her zaman en güncel bilgi olmaktadır.                             
• Hızlı bir başlangıç için, sistemin hukukçulara sağladığı avantajlardan bahsedilen   videoyu izleyebilirsiniz. ( http://www.lexpera.com.tr/Services/Content.aspx?id=video )

İlgili Linkler :

 

legalbank

 Veritabanı İsmi : LEGALBANK  Mevzuat ve Kararlar Bankası

Veritabanı linki : http://www.legalbank.net

Üyelik şekli : Abonelik

Kapsam ve içerik : Legalbank Mevzuat ve Kararlar Bankası, güncel ve geçmişe yönelik tüm hukuki belgelere internet üzerinden erişebilmenizi sağlayan bir elektronik hukuk bankasıdır. http://www.legalbank.net internet sitesi üzerinden 7/24 saat esasına göre online erişilebilmektedir. Legalbank yüz binlerce Yüksek Mahkeme Kararı, Mevzuat, Dilekçe ve Belge Örnekleri, Gerekçeler vb. bilgi ve belge içermektedir.  Online Dergiler için: www.legal.com.tr  adresinden erişim sağlayabilir siniz.

İlgili Linkler : Legalbank Kullanım Klavuzu :

Online dergi kullanımı:

 

ourjournal

Veritabanı İsmi : Oxford Journals

Veritabanı linki : http://www.oxfordjournals.org/

Üyelik şekli : Abonelik

Kapsam ve içerik : Oxford Journals 1907’den beri önemli bilimsel araştırmaları temsil eden yüksek kaliteli içerik yayımlamakta olan OUP’un e-dergi kaynağıdır. Oxford Journals Collection, dünyanın en önemli ve akademik anlamda profesyonel derneklerin işbirliğiyle yayımlanan ve tüm konu alanlarını (Ekonomi, beşeri bilimler, hukuk, matematik ve fizik, sosyal bilimler) kapsayan 286 dergiden oluşmaktadır.

İlgili Linkler :

 

sciencedirect

Veritabanı İsmi : ScienceDirect

Veritabanı linki : http://www.sciencedirect.com/

Üyelik şekli :EKUAL

Kapsam ve içerik : Elsevier yayınevinin çıkarmış olduğu fen, mühendislik, tıp ve beşeri bilimler ile ilgili dergilere tam metin erişim olanağı sağlar. 

İlgili Linkler :

 
SCOPUS

Veritabanı İsmi : Scopus

Veritabanı linki : http://www.scopus.com/home.url/

Üyelik şekli :EKUAL

Kapsam ve içerik : Scopus, hakemli literatür ve kaliteli web kaynaklarına ilişkin dünyanın en büyük öz (abstract) ve atıf veritabanıdır

İlgili Linkler :

 

SPIE.

 Veritabanı İsmi : SPIE

Veritabanı linki : http://spiedigitallibrary.org/

Üyelik şekli : Abonelik

Kapsam ve içerik : Astronomi ve astronomik optik, biomedikal optik ve medikal görüntüleme, iletişim ve bilgi teknolojileri, savunma ve endüstriyel algılama, elektronik görüntüleme ve işleme, mikro ve nano teknolojiler, optik ve elektronik optik konularında e-dergilere ve e-kitaplara erişim sağlar.

İlgili Linkler :

 

springerlink-logo

Veritabanı İsmi : SpringerLink

Veritabanı linki : http://link.springer.com/

Üyelik şekli :EKUAL

Kapsam ve içerik : Tıp, kimya, jeoloji, bilgisayar bilimleri, matematik, tıp, fizik ve astronomi, mühendislik, çevre bilimleri, hukuk ve ekonomi konularında Springer Verlag yayınevine ait 1350+ tam metin dergiye erişimi sağlar.

İlgili Linkler :

 

Veritabanı İsmi : Swisslex

Veritabanı linki : https://www.swisslex.ch

Üyelik şekli :Abonelik

Kapsam ve içerik : İsviçre hukukundan tam metin 570.000 doküman ve tüm işviçre kanınlarının sistematik dizin içinde tam metnini sağlar.

• Federal ve Kanton mahkemeleri kararlarının toplamı,

• 40 önemli tam metin hukuk dergisi,

• 300 açıklama ve kitap, 200’den fazla hukuk tezi,

• Haftalık olarak güncelliği sağlanmış yargı faaliyetleri,

• Avrupa hukukundan anlaşma ve yönetmelikler,

• Talimatlar, EuGH-kararları, hazırlanan hukuki işlemler, resmi gazete,

• Tüm dokümanları kolaylıkla basma ve e-mail yoluyla iletim imkanı yer almaktadır.

İlgili Linkler :  https://prezi.com/atekv_e3cdzi/swisslex-tantm-ve-kullanm-sunumu/

 

Veritabanı İsmi : Taylor Francis

Veritabanı linki : http://www.tandfonline.com/

Üyelik şekli :EKUAL

Kapsam ve içerik : Tarım, sağlık bilimleri, davranış bilimleri, tıp, psikoloji, fen, sosyal bilimler alanında 983 Taylor & Francis dergisine tam metin erişimi sağlar.

İlgili Linkler :

 
 

 Veritabanı İsmi : turnitin

Veritabanı linki : http://www.turnitin.com/tr/home

Üyelik şekli :Abonelik

Kapsam ve içerik : Tez,kitap, akademik yayınlarda yayınlanmak üzere yazılmış makaleler,basılmaya aday çalışmalar, öğrencilerin makaleleri ve diğer yazılı çalışmalar, vb. belgelerde intihal tespitinin yapılabilmesi için, söz konusu belgelerin Turnitin yazılımına, ilgili web sitesi üzerinden aktarılması gerekmektedir.Aktarılan belgeler,
Turnitin arşivlerinde yer alan mevcut belgelerle (güncel web sayfaları, elektronik veritabanlarında yer alan dergi/makaleler, elektronik kitaplar, vb.) karşılastırılmakta ve değerlendirme sonuçları bildirilmektedir.

İlgili Linkler :

İntihal Engelleme Programı: www.turnitin.com/tr/home 

Destek ve Eğitim Kaynakları için: http://www.turnitin.com/tr/support-services

turnitin şifre oluşturma: 
 

 

WEBLAW

Veritabanı İsmi : WEBLAW ( Jusletter ve   DRSK abonelik )

Veritabanı linki : www.weblaw.ch

Üyelik şekli :Abonelik

Kapsam ve içerik : İsviçre Hukuku

İlgili Linkler :

 

 Veritabanı İsmi : Web of Science

Veritabanı linki : http://isiknowledge.com

Üyelik şekli :EKUAL

Kapsam ve içerik : WOS İçerik Bibliyografik Atıf ISI Web of Science, Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index (SSCI), Arts & Humanities Citation Index (A&HCI) atıf indekslerinin Web üzerinden taranabilmesine olanak sağlayan çok disiplinli bir veri tabanıdır.

İlgili Linkler :

 


 Erişim Adresi: http://www.cumhuriyetarsivi.com/monitor/index.xhtml