Haberler & Duyurular

Online Veritabanları

 Veritabanları IP erişimlidir.

 

WEBLAW

Erişim adresi :

www.weblaw.ch  

WEBLAW ( Jusletter ve   DRSK abonelik );  İsviçre Hukuku

apapsyc

Erişim adresi :

http://psycnet.apa.org

APA PsycBOOKS

 • 1620- günümüze güncel ve tarihi kitaplar
 • Freud, James ve Adler gibi yazarları da içeren klasik kitap serileri
 •  PsycBOOKS; klasik kitaplar, davranış bilimleri referans materyalleri, güncel araştırmalar ile ilgili temel kitapları koleksiyonunuza kazandırmaktadır.
 • Psycbooks, “APA Handbooks in Psychology” referans kitap serilerini ve “APA/Oxford University Press  Encyclopedia of Psychology” de kapsamaktadır.·  En güncel klinik teoriler & uygulamaları ve tarihsel desteklemeler (1620'lere kadar)

APA PsycARTICLES

American Psychological Association(APA), Canadian Psychological Association ve Hogrefe Publishing Group yayınevleri tarafından yayınlanan, 110’un üzerinde tam metin, hakemli dergiyi içermektedir. Davranış Bilimleri alanında tanınmış akademisyen ve bilim adamlarından en önde gelen bilimsel dergi koleksiyonları içinden sağlanan dünyaca güvenilir araştırma kaynağıdır.

 • Kapsam : 1894’den günümüze
 • 194,000’den fazla tam metin makale
 • Çoğunluğu 1. Cildin 1. Sayısına kadar uzanan 110’un üzerinde dergiyi kapsamaktadır. 
 • Haftalık güncellenen içerik

jove

Erişim adresi:

http://www.jove.com/

Journal of Visualized Experiments (JOVE)

JOVE, dünyada PubMed/Medline tarafından indekslenen ilk ve tek video makale veri tabanıdır. 2006 yılından bu yana, birçok bilim dalı ile ilgili laboratuvar çalışmalarına ait video makaleler yayımlamaktadır. Makale içeriğinin görsel – işitsel olarak kullanıcıya sunulması, yazılı metinde atlanabilecek noktaların çok daha iyi anlaşılabilmesine olanak tanıyarak; kullanıcıya vakit kazandırır.

 •  JOVE ENGINEERING (http://www.jove.com/eng)  koleksiyonu ile makine, elektrik-elektronik mühendisliği ve bu konu alanlarıyla disiplinler arası çalışmalar yapan araştırmacılar için 121 adet video makaleye erişim imkanı sunulmaktadır.
 •  JOVE BIOENGINEERING  (http://www.jove.com/bioengineering)  koleksiyonu ile 366 adet video makaleye erişim verilmektedir:
 •  JOVE BEHAVIOR ( http://www.jove.com/behavior ) Behavior Koleksiyonu PSİKOLOJİ ve DAVRANIŞ BİLİMLERİ bölümleri için hazırlanmıştır.

 

lexpera_logo

Erişim adresi:

www.lexpera.com.tr

LEXPERA: YENİ NESİL HUKUK BİLGİ SİSTEMİ

LEXPERA Başlangıç Kılavuzu: http://lxp.io/1

·         LEXPERA, hukuk alanında 600’den fazla monografinin yayıncısı olan On İki Levha Yayıncılık’ın bir projesidir. Şu an sistemde 250’ye yakın hukuk kitabı ve çok sayıda makale tam metin olarak ilgili mevzuat ve yargı kararlarıyla entegre biçimde yayımlanmaktadır. Her gün yeni materyallerin eklenmesiyle sürekli olarak zenginleşen bu kaynaklar arasında ülkemizin pek çok önemli hukukçusunun eserleri yer almaktadır.

·         LEXPERA, 1 milyon 600 binin üzerinde Yargıtay  kararının yanı sıra, Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Uyuşmazlık Mahkemesi, Kamu İhale Kurumu ve Rekabet Kurulu kararlarına yer vermektedir.

·         www.lexpera.com.tr’  ye girdiğinizde kurumumuzun logosunu ve ismini görüyor olacaksınız. Üniversitemiz içerisinde LEXPERA’ dan yararlanmak isteyen her bir kullanıcı, sağ üst köşedeki  “Profilimi Aç” ibaresine tıklayarak kendi  profilini oluşturabilir. Sistemimiz, profil oluşturmadan da kullanılabilir ancak kişiselleştirme özelliklerinden (favori belgeler, bildirim ayarları, arama geçmişi) faydalanmak ve daha konforlu bir LEXPERA deneyimi sağlamak açısından kullanıcılarımızın kendi profillerini oluşturmalarını tavsiye ediyoruz.

·         Uluslararası bir işbirliğinin ürünü olan LEXPERA’ nın, sürekli yenileri eklenen tam metin kitaplar, makaleler ve yorumlar gibi literatür kaynakları ve çok zengin içtihat koleksiyonunun yanında, mevzuat alanında getirdiği önemli yenilikler sayesinde hukuk araştırmalarında en temel başvuru kaynağıdır. Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve mobil cihazlardan erişim imkânı ile LEXPERA hukukçulara nitelikli bilgiye hızla ulaşabilecekleri konforlu bir araç sunuyor. Ayrıca, Resmi Gazete’nin günlük olarak sisteme aktarılması ve değişikliklerin ilgili mevzuata işlenmesi sayesinde LEXPERA ile ulaşılan bilgi her zaman en güncel bilgi olmaktadır.

·         Hızlı bir başlangıç için, sistemin hukukçulara sağladığı avantajlardan bahsedilen   videoyu  

http://www.lexpera.com.tr/Services/Content.aspx?id=video

izleyebilirsiniz.

legalbank

Erişim adresi:

www.legalbank.net

Legalbank Kullanım Klavuzu : Microsoft_Word_doc_logo.svg

Online dergi kullanımı:Microsoft_Word_doc_logo.svg

 

LEGALBANK  Mevzuat ve Kararlar Bankası

Legalbank Mevzuat ve Kararlar Bankası, güncel ve geçmişe yönelik tüm hukuki belgelere internet üzerinden erişebilmenizi sağlayan bir elektronik hukuk bankasıdır.www.legalbank.net  internet sitesi üzerinden 7/24 saat esasına göre online erişilebilmektedir.Legalbank yüz binlerce Yüksek Mahkeme Kararı, Mevzuat, Dilekçe ve Belge Örnekleri, Gerekçeler vb. bilgi ve belge içermektedir. Online Dergiler için: www.legal.com.tr  adresinden erişim sağlayabilir siniz.

ASME1

Erişim Adresi  : www.asmedl.org  

ASME ( The American Society of Mechanical Engineers)

1880 yılında kurulan (ASME) , 140,000’den fazla makine mühendisini ve dünya çapında üyeleri birleştiren ilk profesyonel organizasyondur. ASME Digital Library, derneğin 29 Dergisini 2000 yılından günümüze kadar tek bir platformda erişim imkanı sunmaktadır.

emerald_logo_new

Erişim Adresi : www.emeraldinsight.com

Emerald Management ;  işletme, yönetim, ekonomi, pazarlama, insan kaynakları, kamu yönetimi, bilgi yönetimi, finans, muhasebe, çevre yönetimi, turizm ve otelcilik konularında 120 adet dergi içermektedir. Abonelik yanında uluslararası dergilerde yayın yapma bilgileri içeren For Authors rehberleri, araştırmacılar için  Research Zone kaynakları gibi alanlar da kullanıma açılmıştır. Bütün yardımcı kaynaklar  Resources altında görülebilir.

ourjournal

Erişim Adresi http://www.oxfordjournals.org/

Oxford Journals 1907’den beri önemli bilimsel araştırmaları temsil eden yüksek kaliteli içerik yayımlamakta olan OUP’un e-dergi kaynağıdır. Oxford Journals Collection, dünyanın en önemli ve akademik anlamda profesyonel derneklerin işbirliğiyle yayımlanan ve tüm konu alanlarını (Ekonomi, beşeri bilimler, hukuk, matematik ve fizik, sosyal bilimler) kapsayan 285 dergiden oluşmaktadır.
Swisslex_Logo Erişim Adresi : https://www.swisslex.ch
accessengineering Erişim Adresi : http://www.accessengineeringlibrary.com
doaj

Erişim Adresi : http://www.doaj.org/

Disiplinlerarası içerikte bir kaynaktır.Tam metin olarak erişilebilen ve ücretli abonelik gerektirmeyen 9202′ten fazla çevrimiçi derginin konularına göre ayrılmış olarak listelendiği bir dizin hizmetidir.Dergilerin konuları çeşitli mühendislik disiplinlerinden sosyal bilimlere, tıptan işletmeye, vb. birçok disiplini kapsar.

SCOPUS

Erişim Adresi :http://www.scopus.com/home.url/

Scopus, hakemli literatür ve kaliteli web kaynaklarına ilişkin dünyanın en büyük öz (abstract) ve atıf veritabanıdır

hukukkaynaklari

Erişim Adresi http://www.hukukkaynaklari.com/

NOT: Hukukun bütün dallarında, 2000-2012 yılları arasında yayınlanmış, kitap, makale, çeviri, vb. yaklaşık 40.000 eser künyesini sistematik olarak listelemektedir.
jstor_logo

Erişim Adresi :http://www.jstor.org/

http://about.jstor.org/support-training/help

turnitin

Tez,kitap, akademik yayınlarda yayınlanmak üzere yazılmış makaleler,basılmaya aday çalışmalar, öğrencilerin makaleleri ve diğer yazılı çalışmalar, vb. belgelerde intihal tespitinin yapılabilmesi için, söz konusu belgelerin Turnitin yazılımına, ilgili web sitesi üzerinden  aktarılması gerekmektedir.Aktarılan belgeler, Turnitin arşivlerinde yer alan mevcut belgelerle (güncel web sayfaları, elektronik veritabanlarında yer alan dergi/makaleler, elektronik kitaplar, vb.) karşılastırılmakta ve değerlendirme sonuçları bildirilmektedir.

İThenticate

iThenticate Hızlı Başlangıç Klavuzu

http://www.ithenticate.com/ iThenticate (Akademik İntihal Engelleme Programı)

beck_online

Erişim Adresi :http://beck-online.beck.de

Almanca Hukuk Veritabanı Beck Online, Alman Hukuku ile ilgili yasalara, yargı kararlarına, içtihatlara konu ile makaleleri içeren tam metin veritabanıdır.”içerik:—500 adet tam metin kitap—65 adet tam metin profesyonel hukuk dergisi—Mahkeme kararları—Yasalar—Hukuk YorumlarıKullanım kılavuzu:http://beck-online.beck.de/Default.aspx?vpath=bibdata/komm/BUGbo_7/cont/BUGbo.htm
kazanci

Erişim Adresi : http://www.kazanci.com/urunler.htm

Arama Motoru için: http://www.kazanci.com/cgi-bin/ara.cgi

Mevzuat – İçtihat Bilgi Bankası

heinonline_logo Erişim Adresi : http://heinonline.org/HOL/Welcome
isimain Erişim Adresi : http://isiknowledge.com
logoEhost Erişim Adresi :http://search.epnet.com
ECONLİT Erişim Adresi : Econlit
inisdatabse Erişim Adresi : http://inis.iaea.org/search/
ıeeexplore Erişim Adresi : http://ieeexplore.ieee.org/Xplore/DynWel.jsp
tandfonline Erişim Adresi: http://www.tandfonline.com/
sciencedirect Erişim Adresi : http://www.sciencedirect.com/
springerlink-logo Erişim Adresi  : http://link.springer.com/
SPIE. Erişim Adresi  : http://spiedigitallibrary.org/