Haberler & Duyurular

Deneme Veritabanları

 

Erişim adresi:

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=s7097435&group=trial&groupid=trial

Erişim Süresi: 3 Şubat 2017

flipster

Time, Forbes, Bloomberg Businessweek, Cosmopolitan, Vogue, Newsweek, New Yorker, Rolling Stone, Sports Illustrated, Foreign Affairs, Fortune, Travel + Leisure, Marie Claire ve daha bir çok dergiye Flipster ile erişebilirsiniz.

Okuyucularınız isterlerse bilgisayarlarındakı internet tarayıcılarından cevrimiçi olarak bu dergileri okuyabilir ya da akıllı cihazlarından çevrimdişi olarak kullanabilirler. Çevrimdışı faydalanabilmeleri için AppStore’da ve Android Market’te Flipster uygulamasını indirmeleri gereklidir.

Konulara gore Flipster Dergileri için:

Haberler ve Siyaset Eğlence Ev ve Bahçe
Akademik Yayınlar Sağlık ve Egzersiz Seyahat ve Tatil
Sanat ve Tasarım Hobiler Kadınlar İçin
Tüketiciyle İlgili İş Hayatı ve Finans Erkekler İçin
Sporla İlgili Aile ve Çocuk Yaşam Tarzı
Edebiyat Gençler İçin Yemek ve Aşçılık
Yetişkinler için Boyama Kitapları Otomobiller Tarih
 

Erişim adresi:

http://kurumsal.hotenglish.com.tr/  veya

http://www.hotenglish.com.tr/kurumsalgiris.aspx  

Dünyanın birçok ülkesinde 2001 yılından bu yana yayınlanan Hot English” Dergisi, seviyelendirilmiş güncel ve popüler konularla ilgi ve motivasyonu her zaman yüksek tutarak  Öğrencilerin İngilizcenin  gelişmesini ve canlı kalmasını sağlamaktadır.

 

 

 

Erişim adresi: www.kanunum.com 

Erişim süresi:1 Mayıs 2017

 

kanunum

Kanunum'un veritabanı, teyidi yapılmış, metinsel tarihçesi oluşturulmuş ve birbiriyle ilişkilendirilmiş bir içerikte, yasama, yürütme ve yargı kurumlarının ürettiği hukuki metinleri sunmaktadır. İçerik ek bilgilerle işlenmiş olarak, kaynak metinlerle birlikte sunulurlar.

Kanunum'da kanun, KHK ve Sermaye Piyasası Kurulu, Kamu İhale Kurumu ve Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu gibi kurum mevzuatını, Maliye Bakanlığı tarafından esas alınan özelgeleri (mukteza), 1928 yılı sonrası Resmi Gazete içeriğini, Başbakanlıkça yayınlanan yönetmelik, tebliğ ve genelgeleri, resmi kanallar yoluyla kamuya açılmış olan birçok Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay kararlarını, Anayasa Mahkemesi'nin kararlarını, 90 yıllık TBMM Tutanak Dergisi içeriğini ve TBMM Genel Kurul ve Komisyon gündemindeki tasarılarını bulabilirsiniz.