Haberler & Duyurular

Deneme Veritabanları

EMERALD – YÖNETİM BİLİMLERİ

Emerald Business, Management & Economics ekitapları ; işletme, yönetim, ekonomi, finans, strateji, pazarlama, insan kaynakları, operasyonlar, lojistik, kalite, kurumsal çalışmalar, kamu yönetimi, bilgi yönetimi, kütüphanecilik, çevre yönetimi, turizm konularında 1400’den fazla kitap içerir. Linkine tıklayarak kitaplar hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. Deneme erişimi mevcut e-dergi erişimi ile aynı platform üzerinden sunulmaktadır;

 Son Erişim Tarihi: 22 Kasım 2018 

 Erişim Linki: www.emeraldinsight.com


BLOOMSBURY ARCHITECTURE LIBRARY – MİMARLIK

Bloomsbury Architecture Library, mimarlık, tasarım, şehircilik ve iç tasarım çalışmaları için gerekli bilgileri içeren öncü bir kaynaktır.
Metin, görsel ve interaktif içerikler arasında çapraz arama seçeneği de olan kaynak, öğrenciler ve akademisyenler için dinamik bir araştırma aracıdır.
Mimarlık, mimari tarihi, teori, tasarım, şehircilik, peyzaj ve iç mekan konularında 42 E-KİTAP
Geçmişten günümüze dünyanın mimarisinde benzersiz detayları
Binlerce büyük yapının tasvirleri, 2.200’den fazla fotoğraf, çizim ve yeni ve orijinal malzeme dahil bina planları
6.000 yıllık mimariyi, kültürel karşılaştırmalar, kaynaklar ve teknolojilerle kolay karşılaştırmalı analiz için açıkça ayıran bölümleri içermektedir

 Son Erişim Tarihi: 3 Aralık 2018 

 Erişim Linki: https://www.bloomsburyarchitecturelibrary.com/


MEVBANK Mevzuat ve İçtihat Veritabanı 

“Lebib Yalkın tarafından 65 yıllık tecrübe ve en son teknolojinin imkanlarıyla  geliştirilen MEVBANK Veritabanı, mevzuat araştırmalar için en güncel  İçtihat ve Mevzuat ile yorumlu uzman Makalelerini içerir. MEVBANK  Resmi Gazete’de yayınlanan tüm kanunlar, kanun hükmünde kararnameler,  tüzükler, yönetmelikler, tebliğler 64 konu başlığı altında, emsal teşkil edecek içtihat, makaleler ve hukuk literatürü ile ilişkilendirilmiş olarak sunulmaktadır.  Üniversiteler için özel hazırlanan Yükseköğretim Mevzuatı’na da  veritabanımızdan ulaşabilirsiniz.”

 Son Erişim Tarihi: 25 Aralık 2018 

 Erişim Linki: https://www.lebibyalkin.com.tr/mevzuat/kurumsal-abone/cankayauni