UZAKTAN ERİŞİM ( KAMPÜS DIŞI ERİŞİM )

KULLANICILARIN DİKKATİNE!

Çankaya Üniversitesi veri tabanları içinde yer alan kaynakların sistematik olarak kopyalanması veya otomatik download programları ile indirilmesi lisans anlaşmaları gereğince yasaktır. Bu durumun ihlal edilmesi durumunda ; kaynak erişimimizin bir süre engellenmesi, aboneliğimizin askıya alınması, yada anlaşmamızın iptal edilmesi ile sonuçlanabilir.

UZAKTAN ERİŞİM ( KAMPÜS DIŞI ERİŞİM )

Uzaktan Erişim hizmeti ile, Çankaya Üniversitesi mensupları (Öğretim elemanları, öğrenciler ve idari personel) Çankaya Üniversitesi Kütüphane Müdürlüğü’nün lisanslı online veritabanları ve elektronik kaynaklarına, üniversite kampüs sınırları dışından Kütüphane Portalına Üye olunarak da erişebilmektedir.

Kütüphane içerisinden veya Çankaya Üniversitesi kampüs sınırları içerisinden, lisanslı online veritabanlarına, deneme veritabanlarına ve elektronik kaynaklara erişim, IP doğrulaması ile doğrudan gerçekleşmektedir.

Üniversitemiz Kütüphane portalına kampüs dışı erişim:

Erişim Adresi :http://www.cankaya-elibrary.com/

e-Kütüphane Portalı’na sadece “cankaya.edu.tr” ve “student.cankaya.edu.tr” uzantılı email adresleri ile kayıt olunur. Posta kutusuna gelen mail üzerinden kaydınızı aktive ederek, giriş ekranından mail ve formu doldururken atadığınız şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Çankaya Üniversitesi  DeepKnowledge™  Kullanıcı Kayıt Rehberi     pdf

2018-10-30T14:01:25+00:00